60061: Airport Fire Truck

Recenzja: 0009 | 2014-05-01 | Rev. A

Numer 3 na mojej prywatnej liście ‚must have & most wanted 2014’. Lotniskowy pojazd straży pożarnej. 8 studów szerokości, 8 kół i niebanalna bryła. Można by się spodziewać kroku ‚out of the box’, zobaczmy czy aby w dobrą stronę ?

Buduję, buduję i odnoszę wrażenie, że im dalej w las tym więcej wątpliwości. Ogólnie całość, to rzeczywiście przełomowa konstrukcja, wygląda masywnie i profesjonalnie. Ma mnóstwo schowków, wnęk i ruchomych elementów, które uatrakcyjniają zabawę. Z drugiej strony model rozczarowuje, bo skoro projektant zdecydował się na 8 studów, to liczyłem na prawdziwego potwora, a po zbudowaniu wydaje się, że to kolos na glinianych nogach. Dziura na dziurze, dla przykładu: kabina nie ma tylniej ściany, z kabiny widać koła pierwszej osi, cała konstrukcja niejako nałożona na „kościstą” ramę, w poziomym położeniu między kołami a nadwoziem hula wiatr, na dachu 6 dziur, bęben z nawiniętym wężem także odsłania w tle środek pojazdu, silnik/pompa także ma jeszcze dookoła sporo miejsca. Dodatkowo przód, nie wygląda zbyt dobrze i jakoś osłabia całość wizualnie, armatce wodnej brakuje jakiegoś sterowania, uchwytu czy gałki, słaba i prosta konstrukcja pompy/silnika, mechanizm odchylania kabiny czasami zawodzi i wyskakuje z zębatki, przez co jedna część kabiny się nie domyka.

Mimo tylu minusów nie mogę jednoznacznie napisać, że model jest zły. Jest odważnym krokiem naprzód, ale nieodważnego projektanta. Zestaw wygląda jakby mu była potrzebna jeszcze godzinka pracy w celu dorobienia kilku szczegółów, aby domknąć całość. Praca na akord ? Na kartonie wygląda masywnie, odważnie, a w rzeczywistości wydaje się wielkim cedzakiem. Czy 8 studów było konieczne ? Jestem skłonny napisać, że tylko po to aby zmieścić dwa minifigi i pulpit w kabinie. Taka szerokość daje więcej możliwości i miejsca, ale trzeba je umiejętnie wykorzystać, tutaj wydaje się, że właśnie tego zabrakło.

BTW: W roli strażaka mamy panią minifig. To miły krok w stronę … równouprawnienia ? 🙂

Fot. 1: Airpot Fire Truck w akcji

Fot. 2: Airport Fire Truck (widok z tyłu)

Fot. 3: Po akcji trzeba zerknąć do silnika

Fot. 4: Pełen zestaw po złożeniu

            

                            Fot. 5: Wietrzenie                               Fot. 6: Koleżanko, jak tam wąż ?                            Fot. 7: Sikawka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s