60060: Auto Transporter

Recenzja: 0039 | 2014-11-02 | Rev. A

Wracamy do miasta, gdzie po szosach dziarsko mknie ciężarowy, piętrowy transporter samochodów osobowych. Myślę tu o zestawie 60060. Trzymając w dłoniach opakowanie raczej nie widzę tutaj zaskakujących rozwiązań czy skomplikowanych konstrukcji. To raczej podwozie, paka i skromne nadwozie. Jestem skory stwierdzić, że tę skromność TLG chce nadrobić przyczepą, która również „świeci” golizną, a może bawialnością skoro konstrukcja skromna?

Fot. 1: 60060 w pełnej krasie.

Pudełko to tradycyjny prostokąt o wymiarach ok. 35cm x 20cm. Nic specjalnego, ale za to niemal 10cm gruby. Kolorystyka tradycyjna: niebieski dominuje. Na tyle, kilka scenek sytuacyjnych prezentujących opisywany zestaw.  Minifigi natomiast, to dwójka panów. Pierwszy: kierowca transportera ubrany luźno i swobodnie. Dopracowany tors z mnóstwem detali. Guziki, kieszenie i zamki – ładnie i estetycznie to wygląda. Szkoda, że główka taka jakaś … menelska ze srebrnymi okularami, aby ukryć kaca. Całości dopełnia czerwona czapeczka z daszkiem. Drugi Pan to już elegancik. Taki James Bond. Pod krawatem! Marynara w paski i ulizane do tyłu włosy. Po raz kolejny minifigi miło zaskakują! Niestety, a może stety, zestaw nie posiada w swoim składzie wybitnych pozycji klockowych, na które warto byłoby zwrócić uwagę. To cena surowości.

                       

Fot. 2 i fot. 3: Samochody osobowe, przewożone przez auto transporter’a.

Zaskakujące jest jednak użycie białych round plate’ów, które częściej są elementami łodzi i wszelkich konstrukcji wymagających poślizgu. Przyczepa także wyposażona jest w białe elementy.

                       

Fot. 4 i fot.5: Ciężarówka WIP

Fot. 6: Ciężarówka czekająca na załadunek.

Fot. 7: Ciężarówka i przyczepa.

Mimo prostych elementów i nieodpartego wrażenia, iż całość to głównie plate’y i koła konstrukcja jest solidna i cieszy oko.

ZA:
+ aż 4 niezależne konstrukcje/pojazdy w jednym pudełku,
+ bawialność wynikająca z dużej ilości ruchomych elementów,
+ stabilność konstrukcji,
+ dopracowane minifigi,
+ mało etykiet (w sumie 7, z czego 5 to rejestracje),
+ niezły dawca kół – 14sztuk w zestawie!

PRZECIW:
– dziury za kabiną pilota, ogólnie całość nadwozia za kabiną prosi się o dosunięcie o jednego studa w stronę kabiny,
– prostota i „golizna” konstrukcyjna,
– trochę żółto-czerwonej jajecznicy w podwoziach,
– tylko jedna oś w przyczepie,
– nie wiem dlaczego od spodu, w ciągniku i przyczepie, jest tyle białych round-plate’ów (używanych raczej w łodziach dla lepszego poślizgu)?
– nie wiem jak poprawnie powinien być „zamocowany” samochód na dolnym pokładzie: koła w wyżłobieniu = wówczas wystaje tył samochodu (jak na zdjęciu #28), czy jednak pchnąć go w stronę kabiny?

Fot. 8: Załadunek …

Podsumowanie:
60060 nie jest żadnym przełomem w serii City. Aczkolwiek stanie się ważnym i charakterystycznym pojazdem w mieście Lego. Finalnie zestaw miło zaskakuje dając dużo radości małym kierowcom i mechanikom. Możliwość wjeżdżania i zjeżdżania, szczególnie na wyższy poziom to świetna frajda. Tu właśnie leży siła zestawu. To tu teoretyczna słabość konstrukcji przemienia się w najmocniejszy argument, FUN!

Fot. 9: … i odjazd.

Reklamy

One thought on “60060: Auto Transporter

  1. Pingback: #00015: CITY / 60060 / Auto Transporter & 60020 Cargo Truck | mylegocorner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s