60059: Logging Truck

Recenzja: 0005 | 2014-04-30 | Rev. A

Z początku, kiedy pierwszy raz przeczytałem spis zestawów na rok 2014, był to mój numer 1. Temat nieokiełznany jeszcze w formacie Lego City. Zielony truck, z balami drzewa. Oczami wyobraźni widziałem amerykańską ciężarówkę z przyczepą, wysięgnikiem za kabiną … Oczekiwania były wysokie i porównując z pozostałymi „nazwami” właśnie po tej pozycji spodziewałem się najwięcej. Jak wyszło ?

Pierwsza zaleta to minifigi – dwójka uśmiechniętych drwali. Każdy z nich na swój sposób pocieszny. Obaj w koszulach w kratę z niedopiętymi kołnierzykami. Ten wizualnie starszy, ze śmiesznym rudym zarostem wygląda jak szkot. Drugi, młodszy w okularkach, z piłą łańcuchową. Dobrze, że oba minifigi, są od siebie tak bardzo różne, mimo iż wykonują podobne czynności. Różne odcienie ubrań, różne główki, różne nakrycia głów, słuchawki i różne narzędzia. Super piła ! Jedynym minus, to fakt, że szkotowi giną gdzieś kombinerki i młotek w gaciorach … 😉 Na zauważenie zasługują jeszcze fakty: ciekawy i oryginalny temat, konstrukcja chwytaka/podnośnika, osłona dachu kabiny, gratisy w postaci choinek, soczysty zielony kolor i moja zmora, czyli etykiety: niewiele, zestaw mógłby bez nich nieźle funkcjonować.

Z minusów wypisałbym naiwną konstrukcję podnośnika. Jest ? Jest, ale … jak się tam wchodzi ? Dwie bale drzewa to za mało. Z czterema wyglądałby dosadniej. Lusterka za mocno odstają i zamiast niebieskiego plate’a między tylnymi światłami dałbym plate’a z hakiem, albo uchwyt pod przyczepę. Tak na przyszłość, gdyby kiedyś powstał set z przyczepą.

Hmm… ani grzeje, ani ziębi. Z jednej strony cieszy, z drugiej rozczarowuje. Ciekawe minifigi, piła ale to przecież ciężarówka ma tu być najważniejsza. Jednym słowem: DOBRY. Mimo zauroczenia nazwą konstrukcja wydaje się być prosta, nieskomplikowana, wręcz banalna. Szkoda, bo podobnie jak 60061: Airport Fire Truck ma potencjał. Można byłoby rozbudować chwytak, dorobić przyczepę, która może byłaby kopią paki, ale rozbudowałaby całość, nadając masywności konstrukcji. Wydaje mi się, że kabina powinna być a’la 60056: Tow Truck. Może długa naczepa zamiast krótkiej paki ? Może żółty/pomarańczowy zamiast zielonego ?

Fot. 1: Logging Truck w pracy

Fot. 2: Logging Truck w pracy

Fot. 3: Maniek, dawaj tu !

Fot. 4: Powrót do domu

Fot. 5: Nuda w pracy ?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s