60035: Arctic Outpost

Recenzja: 0038 | 2014-09-29 | Rev. A

Przyszła pora na największy i moim zdaniem najciekawszy z oczekiwanych przeze mnie zestawów tegorocznej edycji Arctic, czyli kołowy ciągnik z doczepioną bazą arktyczną, a raczej jej fragmentem. W wolnym tłumaczeniu przyczułkiem. Pierwsze zdjęcia, kiedy to z dnia na dzień odkrywane były kolejne sekrety serii, od razu mnie ujęły. Ciągnik wydaje się niebanalną, modułową konstrukcją ale prostą. Całość równoważy “naukowy kemping na nartach”, czyli mobilna arktyczna baza. Oryginalny pomysł ! A ! Gdzieś tam jeszcze między płozami pląta się mały pojazd kołowy, taki quadzik 😉 Dobra, rozrywamy pudełko, bo mnie nosi.

Fot. 1: 60035 w pełnym składzie

Instrukcja, a w zasadzie to instrukcje, to dwie niemal 70 stronicowe książeczki. Pierwsza opisuje w około 40tu krokach złożenie ciągnika oraz małego quad’a. Druga to składanie bazy. Rozmiar standardowy, bez wodotrysków. Minifigi natomiast,to trójka panów, w tym dwójka kierowców (quad’a i ciągnika) oraz pracownik mobilnego laboratorium. Dwóch kierowców to już dobrze mi znani pracownicy serii Arctic. Na szczęście nie są zdublowani krok w krok, różnia się kolorami gogli. Wart uwagi jest natomiast pracownik laboratorium. Fajny kaszkiet, ciekawe wdzianko, okulary ochronne i nadal zachowana kolorystyka. Minifigi w serii Arctic są naprawdę bardzo dobre !

Ciągnik, ciężarówka czy jak kto woli – nie mogę przejść obojętnie. Jest po prostu niesamowity. Świetna konstrukcja. Projektant, odszedł od znanej koncepcji ciężarówek City. Wymuszone jest to poniekąd, środowiskiem, w którym ma pracować maszyna, ale z drugiej strony wolę sobie wmówić, że to nowatorskie podejście. Podniósł podwozie, zwiększając prześwit poprzez zastosowanie kół z dużymi oponami – tymi samymi, które były użyte w 60027. Całe podwozie ciągnika jest łudząco podobne do monster trucka z 60027. Oświetlenie również specjalne, reflektory przednie ukryte za osłonami, dodatkowe cztery reflektory na przedniej masce, kolejne cztery przy dachu. Yeah ! Za kabiną wielki, ale i prosty schowek, do tego uchwyty na narzędzia po boku ciągnika. Na tyłach niewielki dźwig.

Fot. 2: Jedna z najlepszych konstrukcji Lego ! Szkoda, że pojazdy nie mają rejestracji, może ktoś z Was orientuje się co do ojcostwa tego cuda ? PN ?

Ciągnik musi coś ciągnąć. Projektanci wymyślili sobie przenośne laboratorium. Trochę większe od ciągnika, na płozach z uchylaną jedną ścianą. Wewnątrz „kominek”, mikroskop i wszechobecny czerwony Lego kubek.

Fot. 3: Laboratorium na sankach

ZA:
+ ciągnik – jest po prostu wyjeban* ! Zawsze coś bym znalazł, ale tym razem nie chcę, bo zwyczajnie w świecie miło mnie zaskoczyła całość,
+ dopracowane minifigi,
+ kolorystyka,
+ duża bawialność,
+ stosunkowo niewiele naklejek, aczkolwiek uważam, że logo Arctic mogłoby być nadrukowane jak to zrobiono w skuterze: 60032,

PRZECIW:
– kierowca quad’a rażąco uśmiechnięty 😉
– wystająca czarna antena, dużo poza wysokość całej konstrukcji,
– jeśli się dobrze przyjrzałem, to na opakowaniu pomarańczowy stud na pile ręcznej, jest po drugiej stronie niż w instrukcji nakazano,
– płozy w przyczepie po uniesieniu same się przekręcają, aby je później doprowadzić do pozycji wyjściowej trzeba się napracować.

Fot. 4: Pełen zestaw od mniej widowiskowej strony.

Fot. 5: Sukces poszukiwaczy!

Podsumowanie:
Zestaw jest udany. Wszystko jest w nim niemal na tip-top. Niczym się nie zawiodłem, oczekiwania z opakowania w pełni zostały przeniesione do rzeczywistości. Ciągnik, bomba ! Do tego przyczepa, które może mogłaby być trochę lepsza IMHO, ale to co dostajemy też jest dobre i w pełni pozwala cieszyć się arktyczną bazą. Mały quad, kręcący się tam gdzieś ‘pod nogami’ będzie świetnym elementem, aby go wcześniej czy później zgubić. Ale kto się będzie przejmowałem takim perpeciem, przecież tu rządzi ktoś większy ! Widać, że model jest przemyślany, wykorzystano w nim każdą wolna przestrzeń dając mnóstwo dobrej zabawy. Ciągnik jest jedną wielką, skompresowaną bryłą, która w rękach dziecka przetrwa wiele. Przyczepa może być bardziej awaryjna, ale co tam … Ja idę pojeździć truckiem :-]

Fot. 6: Podczepianie laboratorium.

Reklamy

One thought on “60035: Arctic Outpost

  1. Pingback: #00014: CITY / 60035 / Arctic Outpost | mylegocorner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s