60033: Arctic Ice Crawler

Recenzja: 0035 | 2014-07-30 | Rev. A

Lato 2014, niemal 30 stopni upału za oknem, a Ty musisz się wcielić w skórę arktycznego badacza, gdzie też jest 30 stopni, ale poniżej 0 i zrecenzować najnowszą edycję Lego City. Seria Arctic, to reaktywacja tematu z początków tegoż milenium. Tam już pojawiły się śniegowe pełzacze, skutery i baza. Ciekawe jaki był „odzew z rynku” ? Biorąc pod uwagę, że niewiele tego wyszło chyba mierny, tym bardziej zaskakuje decyzja, dlaczego Lego postanowiło powrócić do monotonnego tematu Arctic? Przecież, tak naprawdę, w najnowszych setach nie odkryjemy niczego niesamowitego. Arctic 2014 daje nam również śnieżne pojazdy i bazę matkę. Całość kręci się także wokół poszukiwań i badań tego niedostępnego, zmrożonego landu.

Dzisiejszy set, jest drugim co do wielkości, ale najmniejszym na mojej liście setów Arctic, które chciałbym mieć w swojej kolekcji. A jak w detalach prezentuje się 60033?

Fot. 1: Arktyczne znalezisko.

Opakowanie, to niewielki prostokąt o wymiarach ok. 20cm x 10cm. Wiodący kolory to oczywiście niebieski, Arctic to odłam serii City, biel i błękit jako arktyczne tło i pomarańczowy wraz niebieskim oraz odcieniami szarymi jako barwy klocków. Pokuszę się o stwierdzenie, że barwy nie zostały drastycznie zmienione w stosunku do setów z 2000… Instrukcją jest mała 40to stronicowa książeczka, która w 36 krokach opisuje złożenie modelu. Na ostatnich stronach reklamy najnowszych setów, czyli cały Arctic i pociągi.

                        

Fot. 2: Załadunek.                                                                     Fot. 3: Witajcie w Arktyce.

Sam minifig, to świetna robota ! Korpus ma nadrukowane mnóstwo detali: 2 x logo Arctic, zamki, kieszenie, futro i nadajnik? Całość dopełniają równie dopracowane spodnie no i niebieski kaptur.

ZA:
+ gąsienice – świetnie prowadzi się auto z tym elementem. Ma się wrażenie, że tak właśnie działa oryginał. Leciutko tykają. Fajne !
+ klimat: miły i myślę, że dobry powrót do tematu, który wydawał się już równie odległy jak sama Arktyka,
+ dopracowany minifig,
+ kolorystyka,
+ zestaw umiejętnie odzwierciedla, lub przynajmniej daje takie poczucie, maszyny które są lub mogą być używane w arktycznych wyprawach badawczych,
+ duża bawialność,
+ stosunkowo niewiele naklejek, aczkolwiek uważam, że logo Arctic mogłoby być nadrukowane jak to zrobiono w skuterze: 60032,

PRZECIW:
– cena – w skrajnych przypadkach można kupić za to zestawy dwa razy większe z serii Great Vehicles,
– rozstaw osi – mógłby być większy,
– niestety wygląda słabiej w zestawieniu z podobnym pojazdem z 60036, niestety przez gąsienice

Fot. 4: 60033 widok od tyłu.

Fot. 5: We współpracy z współtowarzyszem z zestawu 60032.

Ice Crawler, do złudzenia przypomina mi moje pierwsze zestawy z przed 25ciu laty. Temat prosty, model również, brak dodatkowych atrakcji w zestawie (czyt. pojedynczy pojazd), niewielkie pudełko, nieco ponad setka części i w rezultacie dużo radości i zabawy, która mieści się w dłoni. Pojazdem, który warto zaznaczyć, zbudowano bazując na istniejących klockach. Świetny na mały prezent czy podarunek od fana Lego.

Reklamy

One thought on “60033: Arctic Ice Crawler

  1. Pingback: #00011: CITY / 60033 / Arctic Ice Crawler | mylegocorner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s