8057: Wreck Raider

Recenzja: 0032 | 2014-06-09 | Rev. A

Nie długo potrzymałem Was w obłokach, a w zasadzie to ponad nimi, a już zapraszam Was ponownie do głębin oceanu. Dzięki małemu zamówieniu na BrickLinku udało mi się odrestaurować, aż cztery zestawy ! Wkrótce szczegóły, wzywam o cierpliwość. Recenzowany 8057 nie miał braków, po prostu jedna z części była w innym kolorze. Teraz kiedy zestaw jest już w komplecie, nie pozostaje nic innego jak przedstawić go Wam.

Cała seria Atlantis, to zestaw futurystycznych maszyn, stworzeń i budowli bazująca na istniejącym morsko-oceanicznym ekosystemie. Tym razem dostajemy futurystyczny podwodny skuter. Podobnie jak w opisywanym nie dawno 8059: Seabed Scavenger, tu także dominuje czerwień przeplatana szarością i elementami w kolorze lime. Pojazd ma opływowe kształty, co także ułatwia poruszanie się w głębinach. 8057 to taki pojazd rozpoznawczy, przecierający szlaki dla większego 8059.

Fot. 1: Atak Shark Warrior’a

Jak zwykle seria Atlantis to świetne minifigi i tak jest tym razem. Kapitan Ace Speedman to pewnie frontman zespołu poszukiwawczo-badawczego. Torsy i nóżki mają ciekawe i kolorowe nadruki. Główka nadrukowane dwie twarze butle z tlenem i do tego specjalną szybkę. Jego przeciwnikiem jest Shark Warrior czyli rekinogłowy wojownik. Trzeba przyznać, zaprojektowany jest świetnie. Co ciekawe, cała głowa nie jest nakładką na typową okrągłą główkę, to po prostu jedna część którą nasuwa się na tors minifiga. Główka wykonana jest z bardziej miękkiego materiału niż reszta minfiga, daje się także odczuć chropowatość powierzchni (a’la gumka myszka). Wojownik nie istnieje bez broni, nasz rekinigłowy dzierży w ręku złoty trójząb, który wraz z nim strzeże niebieskiego klucza Atlantydy. Minifigi na duży plus !

Fot. 2: 8057 widok od przodu

Podwodny skuter, to opływowa zgrabna maszyna wyposażona w dwa silniki, które mogą zmieniać swoją geometrię – niezależnie. Dodatkowo maszyna posiada skrzydełka, które umożliwiają lepsze sterowanie. Nie zabrakło dwóch działek, które wyposażone są w pociskami z hakiami/kotwicami

ZALETY:
– kolory: świetna kombinacja czerwień + lime + szary,
– minifigi: ciekawe kolory, kształty,
– cena: kupiłem za grosze na tablica.pl.

WADY:
– naklejki: trochę ich dużo tutaj

Miły, lekki, niewielki zestaw. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, sama seria także przeszła bez większego echa. Dobry średniak.

Fot. 3 Minifigi i ich bronie

Fot. 4: Kapitan Ace Speedman w akcji #1

Fot. 5: Kapitan Ace Speedman w akcji #2

Fot. 6: Pełen zestaw 8057 (od lewej: klocki, instrukcja, pudełko)

Reklamy

2 thoughts on “8057: Wreck Raider

  1. Pingback: #00009: ATLANTIS / 8057 / Wreck Raider & TOWN / 6531 / Flame Chaser | mylegocorner

  2. Pingback: Recenzje: 8057 Wreck Raider & 6531 Flame Chaser by Seba | 8studs

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s