6514: Trail Ranger

Recenzja: 0080 | 2016-05-22 | Rev. A

Dziś nadarzyła się okazja aby nadrobić zaległości klockowe. Żona z córką na spacer, a ja do klocków. Poukładałem, poskładałem, po przedkładałem i mam wrażenie, że powoli ilość zestawów i klocków mnie przytłacza. Zaczynam rozumieć dlaczego koledzy po fachu nie trzymają złożonych zestawów. Ja jeszcze wierzę, iż lepiej mieć poskładane zestawy. Szperając, zauważyłem, iż jeszcze jeden niewielki zestaw nie trafił na mojego bloga, dlatego też „poderwałem” do życia te lekko ponad trzydzieści elementów i zbudowałem 6514.

Data premiery: 1994, oficjalna nazwa… i tu mam zagwozdkę, bo wszem i wobec, żółty jeep znany jest jako Trail Ranger, ale w katalogu z 1994 roku widnieje pod nazwą ‚Explorer’. Jak się dobrze przyjrzeć, to w angielskim katalogu ’94 większość nazw jest „przeinaczona”. Wobec tego pozostaję przy Trail Ranger’ze.

6514_001

Fot. 1: Recenzowany zestaw 6514.

Żółty pojazd to kolejny przedstawiciel, niewielki przedstawiciel, serii Town. Prosty, wręcz minimalistyczny, w którym minifig wygląda jak Guliwer. Podwozie to 3, 4 klocki, nadwozie kolejne 5 czy 6. Całość można na Bricklinku dostać już za niespełna 9zł. Mimo małego rozmiaru nikt nie ma wątpliwości, że to samochód i do tego off-road.

6514_002

Fot. 2: Do złudzenia przypomina JEEP’a, prawda?

Z przodu dwa, okrągłe reflektory umieszczone na środku, z tyłu niewielkie czerwone, szerzej rozstawione. Na przodzie wystaje niewielki plate z uchwytem, imitując nawijarkę, jak w oryginalnych pojazdach. Warto jeszcze zwrócić uwagę na szybę. Niewielka, trochę jak w amerykańskich Jeep’ach.

Kierowcą jest dżentelmen ubrany niemal w całości na zielono. Ów jednolitą kolorystykę przełamuje jedynie czerwona czapeczka osadzona na, popularnej wówczas, główce z zarostem i okularami. Na wyposażeniu krótkofalówka, która zajmuje połowę pojazdu.  Na froncie opakowania widać to najlepiej. Niestety, pisząc ten tekst, nie mam jeszcze w posiadaniu pudełka, czy instrukcji.

6514_003

Fot. 3: Ruszamy w trasę!

Mankamentem zestawu jest konstrukcja nadwozia – niespójna. Całość łatwo się rozpada na pół. Wciskając kierowcę łatwo rozłupać konstrukcję.

Całość jest typową zapchaj dziurą. Małym i prostym przedstawicielem serii, którego zadanie jest jedno: „zachęcić do dalszych zakupów”. Łatwo go kupić, nie zawiera wymyślnych elementów czy też unikalnej kolorystyki. Nie jest wprost powiązany z żadną konkretną serią czy też pod serią przez co zwyczajnie w świecie jest nijaki…

6514_004

Fot. 4: Prostota, aż bije po oczach.

Reklamy