6852: Sonar Security

Recenzja: 0046 | 2015-12-25 | Rev. B

SPACE POLICE 2 @ MLC :::  1916  :::  6813  :::  1969  :::  6852  :::  6897 :::  6957  :::  6984  :::

Zacznę niestandardowo. Nie jestem zwolennikiem reklamowania innych blogów czy serwisów o tematyce Lego. Nie, nie dlatego że to konkurencja, ale zareklamuję jednego, to czemu nie kolejnego, a potem następnego i następnego… ale jest kilka takich serwisów które oglądam i czytam regularnie. Jednym z nich jest Lego’s Soul prowadzone przez tbzz, który właśnie wczoraj obchodził swoje drugie urodziny (blog, nie autor). Gratulacje! Wszelkiego typu rocznice, okrągłe lub nie zawsze skłaniają do podsumowań czy też retrospekcji. Czytając urodzinowy wpis Tomka, odniosłem nieodparte wrażenie „mógłbym napisać to samo”. Nie będę kopiował jego słów, lepiej poczytać oryginał, ale mnie też co jakiś czas napadają wątpliwości i pytania: „po co to wszystko?”, „co z tym zrobić jak zacznie się nie mieścić w szafie?”, „gdzie chować przed dziećmi?” 🙂

Tomek zachęcił mnie do pisania bloga, fuj nie cierpię tego słowa, ale też i do sięgnięcia po stare zestawy. To dzięki niemu od czasu do czasu przeglądam Internet poszukując setów z lat 80tych i 90tych, które kiedyś oglądałem w katalogach z „reichu” a mieć nie mogłem. Jego blog jest także jednym z impulsów dla których ja zabieram się do roboty i jakoś wewnętrznie mobilizuję próbując mu chociaż w połowie dorównać.

Aby nie być gołosłownym ta, taaaa! Przedstawiam kolejnego przedstawiciela serii Space. Na warsztat idzie 6852: Sonar Security z serii Space Police II. Ów seria jest kontynuacją bardzo dobrej pierwszej edycji kosmicznych policjantów z przełomu lat 80tych i 90tych. Jedynym przedstawicielem z serii SPI, jak do tej pory w mojej kolekcji, jest 6831. Cztery lata później jednostki zostały solidnie odnowione, logo odświeżone, funkcjonariusze otrzymali nowe mundury oraz pojazdy i tak oto powstała druga seria SP. Od tej pory dominującymi kolorami są szary, czarny, czerwony i trans-green.

Fot. 1: 6852 – recenzowany zestaw

Opisywany zestaw to trójosiowy łazik z przyczepką, który muszę przyznać wygląda pokracznie. Przód jakiś taki, zadarty jak u kaczki, środkowej części nie rozumiem, przyczepa także budzi mieszane uczucia. Jednym słowem, konstrukcja pokraczna. Te 61 elementów ginie „przywalone” ośmioma kołami, które fizycznie stanowią niemal 50% pojazdu.

Fot. 2: Prezentacja sondy

Nie do końca rozumiem zamysł konstruktora patrząc na zestaw. Czy to miał być pojazd defensywny czy ofensywny? Jeśli na przyczepie nie ma sondy, a jest rakieta, to chyba błędnym opisem jest security w nazwie?

Fot. 3: „Uzbrajanie” sondy

Bawialność? Raczej spora, bo pojazd dobrze trzyma się w rękach, ma kilka ruchomych elementów i przyczepę. Nie widzę klocków, które łatwo można byłoby uszkodzić lub zniszczyć w czasie zabawy. Dyskomfortem jest przyczepa która obraca się we wszystkich możliwych kierunkach. 6852 jako dawca części – mizerny.

Fot. 4: 6852 w czasie patrolu

ZA:
– kontynuacja serii Space Police I;
– brak naklejek w zestawie;
– ciekawy minifig;

PRZECIW:
– pokraczna konstrukcja;

Fot. 5: Posiadany zestaw (od lewej: klocki, pudełko i instrukcja)

Mi udało się go kupić po niewygórowanej cenie. Pełen komplet z pudełkiem i instrukcją w idealnym stanie. Jednakże nie skusiłbym się na niego gdyby nie fakt, że to młodsza odsłona kultowej Space Police I.
BTW: Przyroda dąży do równowagi, tak też jest w świecie Lego. Mamy policjantów ale są i złoczyńcy. SPI gonili Blacktron’ów. SPII goni Blacktron’ów II (Future Generation) – jedną z najlepszych serii Lego!

= = = = = = = = = = = = = = =
2015-12-25: Rev. B: Dodano linki do pozostałych zestawów z serii.
2015-03-10: Rev. A: Start.

Reklamy

2 thoughts on “6852: Sonar Security

  1. Pingback: #00020: SPACE / 6852 / Sonar Security | mylegocorner

  2. Śliczne fotki! Jak zwykle. Opis również godny. To był mój pierwszy zestaw z tej serii. Zanim go nie nabyłem, seria mnie nie interesowała. Po 6852 się to zmieniło. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s