6834: Celestial Sled

Recenzja: 0069 | 2015-12-26 | Rev. A

ICE PLANET 2002 @ MLC :::  1711  :::  6814  :::  1704  :::  6834  :::  6879 :::  6898 :::  6973 :::  6983  :::

Wczoraj opublikowałem Rebel Hunter’a z serii Space Police II, a dziś Celestial Sled z serii Ice Planet 2002. Tym samym pozostajemy w klimatach kosmicznych i zanosi się, iż przez kolejne dni ta tendencja się utrzyma.

Nazwa zestawu bardzo dobrze nawiązuje do klimatu serii. ‘Niebiańskie sanie’, bo tak należy tłumaczyć, brzmi lekko śmiesznie, a tym bardziej w obecnych świątecznych klimatach 🙂

6834_001

Fot. 1.: Niebiańskie sanie ze swoim… ‚Mikołajem’ 😉

Rzeczywiście recenzowany set to sanie. Cztery białe, długie narty to główne części podwozia pojazdu. Co się dziwić, przecież jesteśmy na lodowo śnieżnej planecie! Nadwozie skromne, ale utrzymane w kolorystyce serii. Niebieski przeplatany bielą + trans-neon orange. Przód pojazdu to zdecydowana forma delty, po czym wnioskować należy, że prędkość jest największym atutem ów pojazdu. Dodatkowo całość podkreślona przez slope’a z logo serii. Jeśli przyjrzymy się kto dokładnie siedzi za sterami zrozumiemy dlaczego prędkość jest tak ważna. Komendant, szef jednostki jest kierowcą sań. Specjalne pozłacane torso, z małym logo serii to najważniejsze wyróżniające na pierwszy rzut oka cechy charakterystyczne minifiga. Trudniej zauważyć, śnieżnego wąsa skrywanego pod białym hełmem, aczkolwiek specjalnie dla Was komendant zdecydował się zaprezentować w pełnej krasie.

6834_002

Fot. 2: Zerknijcie na brwi, powaga, wręcz srogość. Prawdziwy lider!

Przednia część pojazdu to głównie kokpit, ale z tyłu mamy coś extra! Tutaj kryje się doczepiana jednostka napędowo-łącznościowa. W dolnej części mamy zapewne silnik z odłączaną dyszą wydechową. Tak, to kolejny, trzeci segment zestawu.

6834_004

Fot. 3: Trzy segmenty zestawu.

Nad silnikiem wielki talerz z niewielkim polem manewru. Możliwy jest jedynie ruch góra dół, ale zapewne dlatego cały moduł jest odczepiany, aby mógł działać niezależnie. Po prawej stronie kokpitu, dołączona jest długa na 8studów antena, zwiększająca zasięg i możliwości komunikacji sań. Po przeciwnej strony część robocza piły łańcuchowej nieodzownej w całej serii, tylko po co skoro nie ma jednostki napędowej piły? Podobnie jak piła, tak i małe pomarańczowe narty są niemal w każdym secie Ice Planet – tutaj również znajdziemy parę dla ‚Chief’a’.

6834_003

Fot. 4: Modułowość zestawu.

Zestaw, jak cała seria zresztą, powstawał u schyłku najlepszych lat Lego. Seria jest jak ostatnie tchnienie. Widać tu nawiązania do zestawów z przed kilku lat, które dziś uważane są za najlepsze. Jest pomysł, jest niezłe wykonanie, jest seria, jest potencjał ale z perspektywy czasu wiemy, że to jest balans na krawędzi przepaści. Dziś nie ma problemu z zakupem recenzowanego setu. To częsta pozycja na serwisach aukcyjnych. Mi udało się dorwać za grosze, z instrukcją!

6834_005

Fot. 5: Mój obecny zestaw (od lewej: instrukcja i model)

Reklamy