6814: Ice Tunnelator

Recenzja: 0034 | 2015-12-28 | Rev. B

ICE PLANET 2002 @ MLC :::  1711  :::  6814  :::  1704  :::  6834  :::  6879 :::  6898 :::  6973 :::  6983  :::

Ciężko recenzować zestawy Ice Planet gdy za oknem 29.6C. Nie potrafię się wczuć w klimat. Zastanawiam się jak sprzeda się seria Arctic, która powoli, małymi krokami zmierza do Europy (USA  już ma)? Spodziewałbym się, że zima będzie lepszym momentem na publikację lodowej serii, nie sądzicie? Zobaczymy. Ja, w każdym bądź razie, planuję przyczynić się do wzrostu słupków sprzedażowych za najnowszą serię Arctic 2014. Ale teraz przenosimy się ponad 20lat wstecz.

6814 to najmniejszy kosmiczny przedstawiciel lodowych otchłani. Mimi pojazd ze zwiadowcą, jego piłą i parą nart. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić Lego Ice Planet także otrzymała swoje charakterystyczne barwy. Tym razem: biel, błękit, czerń oraz trans-neon orange.

Fot. 1: 6814 w pełnej krasie

50% pojazdu to koła. Ich ogrom jest niemal przytłaczający, ale od strony technicznej w pełni zrozumiały (rozłożenie nacisku na jak największej powierzchni). Oprócz kół dostajemy proste, jednoczęściowe siedzisko i pomarańczową piłę.

Druga połowa zestawu, to minifig. Główka z charakterystyczną białą, grzywką (ale nie wiem czy to siwe włosy czy ośnieżone końcówki). Ów motyw często pojawia się w innych Ice Planetowych zestawach. Ba ! Nawet z wąsami, także białymi, stąd moje podejrzenie o podeszły wiek minifigów. Czerń dominuje w spodniach i torsach. Na głowie biały kask wyposażony w niestandardową pomarańczową szybkę ze szparką i antenką ! Jako narzędzie/bron pomarańczowa, łańcuchowa piła.

Fot. 2: Minifig z piłą

Zacząłem wspominając o serii Arctic to i w ten sposób spuentuję. Ice Planet to dla mnie protoplaści serii Arctic z początku tegoż milenium. Ilekroć patrzę na zestawy z lodowej planety przed oczami pojawiają mi się zestawy z wypraw na Antarktydę. Te najnowsze, z tego roku wyglądają świetnie i jestem pewien, że prezentować się będą jeszcze bardziej okazale. Nawet w 30 stopniowym upale !

Fot. 3: Prezentacja nart

Fot. 4: Lodowy kieriwca

Fot. 5: Pełen zestaw 6814 (od lewej: klocki, instrukcja, pudełko)

= = = = = = = = = = = = = = =
2015-12-28: Rev. B: Dodano linki do pozostałych zestawów z serii.
2014-06-14: Rev. A: Start.

Reklamy

2 thoughts on “6814: Ice Tunnelator

  1. Pingback: #00010: SPACE / 6814 / Ice Tunnelator | mylegocorner

  2. Powiem szczerze, że kiedyś mi ta seria kompletnie nie odpowiadała.Raziła mnie kolorystyka. Obecnie dojrzałem 😉 Jak zwykle dobry opis i świetne fotki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s