6832: Super Nova II

Recenzja: 0001 | 2014-04-27 | Rev. A

Blacktron II. To jedna z najlepszych kosmicznych edycji z pod znaku Lego. Klasyczne połączenie bieli i czerni przełamane trans-neonową zielenią to charakterystyczne ubarwienie tej nacji. Radykalna zmiana barw, przypomnę iż pierwsza seria Blacktron, była zdominowana przez czerń połączoną z trans-neonową żółcią. Odważny i wręcz rewolucyjny krok. Dziś, po ponad dwudziestu latach można śmiało napisać, że było to ryzykowne, ale i opłacalne posunięcie. Seria ma do dziś swoich wiernych fanów, w tym także mnie.

6832: Super Nova II jest jednym z najmniejszych, ale jednocześnie najbardziej powszechnych przedstawicieli tej serii. Niewielki, smukły statek powietrzny z wieloma ruchomymi elementami: uchylna kabina, z tyłu mały kuferek na gadżety i w sumie cztery skrzydła. Tak, cztery ! Statek, mimo niewielkich gabarytów ma każde ze skrzydeł głównych podzielone na dwie mniejsze części. Dając tym samym niezależność w ustawieniu każdego z nich. Minifig na torsie dzielnie dzierży duże, charakterystyczne czarno-zielone logo Blacktron’ów II, w dłoni natomiast bliżej niezidentyfikowaną broń. W zestawie żadna z barw nie dominuje, ani nie przytłacza dając pięknie zoptymalizowaną konstrukcję pojazdu kosmicznego. Właśnie, ta optymalizacja 6832 jest bardzo dobrym przykładem na to jak za pomocą niewielkiej ilości klocków można osiągnąć wysoki poziom ‚bawialności’. Niektóre z dzisiejszych zestawów nie dają tyle co kiedyś Super Nova II !

Na koniec zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć mojego zestawu i zachęcam do komentarzy czy podzielenia się Waszymi wspomnieniami związanymi właśnie z 6832.

Całość udało mi się nabyć z instrukcją (w idealnym stanie) i kartonikiem (powiedzmy, w stanie … dobrym).

Fot. 1: Super Nova II (widok z tyłu)

Fot. 2: Super Nova II (widok z przodu)

Fot. 3: Super Nova II w natarciu

Fot. 4: Pełen zestaw 6832 (od lewej: klocki, instrukcja, pudełko)

Reklamy

One thought on “6832: Super Nova II

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s