6646: Screaming Patriot

Recenzja: 0048 | 2015-06-25 | Rev. A

Zestaw wydaje się stworzony z myślą o koleżankach i kolegach zza oceanu. Kolorystyka iście USA, symbole na modelu również, sylwetka także. Łaj? Jeśli będzie okazja zapytam kiedyś konstruktora 🙂 A o którym zestawie myślę? Tak, to „Screaming Patriot” o numerze katalogowym 6646.

6646_002

Fot. 1: Recenzowany zestaw

Podstawowe parametry konstrukcji łudząco podobne do 6526. Tylnia oś ma większe koła niż przednia, tylna część pojazdu uniesiona ku górze oraz spoiler podkreślają sportowe walory pojazdu. W 6646 zadbano o proporcje. Silnik ulokowano z przodu, przed kierowcą, rury wydechowe poprowadzono jednak ku tyłowi. Ów rury, to jeden z dość charakterystycznych elementów tamtego okresu. W tym samym roku pojawiły się w recenzowanym już 6669. Warto również zwrócić uwagę, na przednie światła. Zastosowano tile 1×1, matowe żółte, a nie jak to zwykle bywało ‚trans’. Nie wiem co było powodem, ale dzięki temu samochodzik uzyskał trochę off-road’owego wyglądu. Tym samym w otrzymujemy sportowo-wyścigowo-off-road’owego krzyczącego patriotę!

6646_003

Fot. 2: Amerikan stajl 😉

Podoba mi się w tym zestawie konstrukcja. Jest zwarta, symetryczna i niebanalna. Przestrzeń umiejętnie zagospodarowana. Zarówno sam pojazd, jeśli takowe w ogóle istnieją, jak i sam pomysł Lego są warte uwagi. 65 elementów tworzy niezłą mieszankę. Zestaw zgrabnie dopasowuje się do ówczesnej linii Town. Jest konkurencją dla pozostałych wyścigówek tamtego okresu jak 6509 czy 6510.

6646_001

Fot. 3: Kierowca w pełnym rynsztunku

Zestaw udało mi się zakupić w komplecie, czyli klocki, instrukcja i kartonik. Kto szuka, czy chociażby przegląda Internet, wie że zestaw nie jest żadnym białym krukiem, ale zapewne kombinacja instrukcja, klocki opakowanie to już rzadkość. Elementy znane, instrukcja to podwójna długa i wąska ulotka. Co ciekawe, znajdziemy w niej dwa zdjęcia zestawu. To znane z frontu opakowania jak i jedno ujęcie od tyłu. To samo ujęcie widoczne jest na górnej części opakowania. Kartonik niewielki, ale bardzo dobrze spasowany. Na tylnej ściance trzy alternatywne modele, zwracam na nie uwagę, bo mały traktorek jest ciekawy, ale jeszcze ciekawsze jest nakrycie głowy minifiga w tej alternatywnej wariacji zestawu.

6646_004

Fot. 4: Pełen zestaw 6646 (od lewej: pudełko, instrukcja i klocki)

Reklamy

One thought on “6646: Screaming Patriot

  1. Pingback: #00022: TOWN / 6466 / Screaming Patriot | mylegocorner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s