6531: Flame Chaser

Recenzja: 0033 | 2014-06-09 | Rev. A

Helikopter straży pożarnej, niewielki w stosunku do tego, co dziś dostajemy z Lego. Młodsi bracia 6531, jak chociażby 60010, to potwory w porównaniu z flame chaser’em. Niewielki kadłub sprawia wrażenie miernej i lekkiej konstrukcji. Dziś niewiele mniejsze są zestawy w polybag’ach.

Ważka, bo tak pieszczotliwie go nazywam, to niewielki jednomiejscowy helikopter pożarniczy. Niewiele świadczy o tym, że on jest strażacki. Kolor i żółte węże napięte do granic możliwości to jego główne cechy. Śmiem wątpić, że za sterami siedzi strażak. Nic na to nie wskazuje.

Fot. 1: 6531 w pogotowiu.

Osobiście wspominam go z jednej dosyć charakterystycznej cechy. Otóż, model na opakowaniu jest inny niż w instrukcji i po złożeniu. Różnice są niewielkie, ale to zapadło mi w pamięci. Niestety nie pamiętam wszystkiego, ale to, że ów zestaw występował w dwóch wariantach to byłem/jestem pewien. Różnica tkwi w kilku klockach, jak przedstawiają poniżej skany instrukcji.

                       

Fot. 2: Wariant A (fragment inst. montażu)             Fot. 3: Wariant B (fragment inst. montażu)

Nie wiem, która z wersji lepsza – dla mnie to kosmetyka. Nie wiem także jaka jest geneza dwóch wariantów ? Ludzka pomyłka ? Świadoma decyzja ? Jakby nie było, to właśnie to, jest dla mnie cechą charakterystyczną zestawu. A może ktoś z Was zna genezę pojawienia się 6531 w dwóch wariantach ?

Fot 4. Coś jest nie tak na tym zdjęciu, kto wie co ?

W śmigłowcach i helikopterach Lego irytuje mnie bezwładność wirników. Bujają się po rozkręceniu. Mała stabilność napędu głównego. Tutaj jest podobnie, wirnik jest niedużych rozmiarów, ale wpada w drugą harmoniczną. Poza tym zgrabny, prosty i bawialny. Jeden z większych zestawów w mojej kolekcji, przed dark age’m.

Fot. 5: Alarm !

Fot. 6: Niemal pełen zestaw 6531 (od lewej: klocki, instrukcja)

Reklamy

3 thoughts on “6531: Flame Chaser

  1. Pingback: #00009: ATLANTIS / 8057 / Wreck Raider & TOWN / 6531 / Flame Chaser | mylegocorner

  2. Pingback: Recenzje: 8057 Wreck Raider & 6531 Flame Chaser by Seba | 8studs

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s