6510: Mud Runner

Recenzja: 0045 | 2015-02-03 | Rev. A

Sentyment, to pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi do głowy myśląc o zestawie. 6510, bo o nim mowa, to mój debiut w świecie Lego. Mając niespełna 10lat na wówczas lokalnym ryneczku stał pan z rozkładanym aluminiowym stolikiem i na nim miał rozłożone zestawy. Sporo z nich pamiętam, bo przy kolejnych okazjach zaopatrywałem się u niego, oczywiście prosząc o zapłatę rodziców. 6509, 6645, 6831 … wszystko mniej więcej tego pokroju.

Sam zestaw jest banalnie prosty, to mała terenowa wyścigówka z minifigiem. Nic spektakularnego, bo i czego można oczekiwać po 34 elementach?

 

Fot.1:  Mud runner!

Zestaw jest typowym przedstawicielem ówczesnej serii Town. Niewielka wyścigówka w prostej ale wyrazistej formie. Niektórzy z Was zapewne pamiętają, iż Polsce, tamtych czasów, klocki Lego były rarytasem i powoli, bocznymi dróżkami wkradały się na nasz rynek. Oczywiście osoby mające rodzinę w „rajchu” lub dalej były już wyposażone w Lego. Ba! Sam miałem kumpli posiadających zamki Forestman’ów, zestawy Space przy których mój pierdek 6510 wyglądał jak pryszcz. Niemniej jednak, dla mnie był najważniejszy, najlepszy, najbardziej wartościowy i zajmował honorowe miejsce na półce.

Fot. 2: Widok od tyłu.

Przód pojazdu to jedynie małe kółka i plate z nadrukowana 4ką. Tył jest już bardziej złożony. Większe koła, jakaś prowizorka silnika, spojlera i dodatkowe oświetlenie, które jest największym mankamentem całego pojazdu. Elementy 4735 już po kilku dniach pękły. To było przyczyną dla której 6510 dopiero teraz trafia na bloga. Dosłownie kilka dni temu dostałem brakujące robot arms’y w kolorze bieli.

Fot. 3: Nareszcie w komplecie! 🙂

Do dziś pozostał mi komplet. Klocki, instrukcja i opakowanie. Pudełeczko jest w bardzo dobrym stanie, instrukcja również i obie te rzeczy nie pachną już nowością 😉

 

Fot. 4: Posiadany zestaw (od lewej: instrukcja, pudełko i klocki)

BTW: Pamiętam, bardzo dobrze pamiętam, jak godzinami żonglowałem tymi 34ema klockami układając modele alternatywne przedstawione na tyle pudełka (bez instrukcji). Wydawało się to takie proste i oczywiste. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że alternatywny roadster wygląda lepiej niż oryginał!

Podsumowując, dziś 6510 także jest wyjątkowy, ale już nie za sposób użytych klocków, rozwiązania konstrukcyjne czy kolorystykę. To jest moja historia Lego. Jej początki!

Reklamy

2 thoughts on “6510: Mud Runner

  1. Pingback: #00019: City / 60013 / Coast Guard Helicopter & TOWN / 6510 / Mud Runner | mylegocorner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s