6831: Message Decoder

Recenzja: 0012 | 2014-05-22 | Rev. B

W swojej małej kolekcji miałem już 3 zestawy Town, więc przyszedł czas na coś innego. Mój pierwszy przedstawiciel Lego Space. Zakupiony na lokalnym targu, za znalezione pieniądze. Dziś wiem, że to przedstawiciel Space Police I, w charakterystycznym granatowo-czarnym ubarwieniu, przełamany trans-czerwonymi akcentami. Tak sobie właśnie zdałem sprawę, że to pewien powtarzający się klucz w każdej rodzinie space – dwa wiodące kolory + jeden dodatkowy kolor do przełamania. Ciekawe koła, a’la balony, ruchome elementy które akurat w tym zestawie były męczące. Zabawa tym pojazdem wymagała delikatności. Chwycenie za anteny powodowało ich odłączenie, często się to zdarzało. Ciekawy minifig – biały kosmonauta z czarnymi butlami i czerwoną szybką w kasku robił wrażenie. To było coś innego, coś co nie pasowało do wyścigówki, policjanta i śmieciarki ale można się było pochwalić. Do momentu gdy jeden z moich kolegów nie pokazał mi swojego zestawu Space Police … SP-Striker. Po 25latach mam nadzieję, że jeszcze go gdzieś dorwę. Oczywiście myślę o zestawie, nie koledze 😉

BTW: Do wczoraj byłem pewien, że mam klocki wraz z instrukcją ! Cały wieczór, zamiast fotografować i pisać recenzje przerzucałem swoje pudła z zestawami szukając instrukcji do 6831. Dwie bite godziny zmarnowałem, aż desperacko przeszukałem skrzynkę pocztową i okazało się, że takową instrukcję kupiłem we wrześniu 2013, ale była przedziurkowana (12 dziurek) i poprosiłem o wymianę. Niestety okazało się, że sprzedający nie miał drugiego egzemplarza. Normalnie Pan Hilary 😛 Dlatego też poniżej jedynie zdjęcia zestawu. Jak tylko dorobię się instrukcji i/lub pudełka zaktualizuję recenzję.

Fot. 1: Message Decoder w akcji

Fot. 2: Spaceman i jego wóz

Fot. 3: Drobne poprawki przed startem na misję

Mija 20 dni odkąd pisałem o poszukiwaniach instrukcji, której nie miałem. Dziś dojechał do mnie idealny egzemplarz i zgodnie z obietnicą umieszczam zdjęcie wraz z pojazdem 6831.

Fot. 4: Niemal pełen zestaw 6831 (od lewej: klocki, instrukcja)

= = = = = = = = = = = = = = =
2014-05-22: Rev. B: Dodano Fot. 4: (dorobiłem się instrukcji)
2014-05-02: Rev. A: Start

Reklamy

2 thoughts on “6831: Message Decoder

  1. Pingback: #00004: Szesnaście recenzji online. | mylegocorner

  2. Pingback: #00008: SPACE / 6876 / Alienator | mylegocorner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s