6526: Red Line Racer

Recenzja: 0047 | 2015-06-23 | Rev. A

To chyba jeden z pierwszych dragsterów w serii Lego. Charakterystyczna pochylona sylwetka, duże, podwójne koła na tylnej osi i ogromny wydech. Ówczesnemu projektantowi udało się uchwycić ducha amerykańskich wyścigów. Tył rozbudowany, ma charakter i odpowiednie proporcje. Szczególnie tylna oś, która prostym trikiem, sprawia wrażenie masywnej. W końcu to tu 10000KM styka się z podłożem 🙂

6526_001

Fot. 1: Dragster 6526

Jednakże mam wrażenie, że sylwetka, szczególnie w przedniej części pojazdu została zaniedbana. Wiem, że w prawdziwych pojazdach tego typu przód także nie jest niczym szczególnym, ale w tym zestawie wygląda jak niedokończona praca. Za dużo wolnych studów. Odnosi się wrażenie, jakby coś odpadło. Kolejnym minusem konstrukcji jest spoiler. Jego funkcja jest znacząco ograniczona. Ku dołowi blokują rury wydechowe, ku górze „silnik”. Niewielkie możliwości w stosunku do chociażby, 6669, gdzie użyto identycznego spoilera, ale dwa lata później. Całość prowadzi kierowca w białym kombinezonie i czerwonym kasku. Tutaj konstruktor nie poszalał i dragster dostał „normalnego”, niczym nie wyróżniającego się minifiga.

6526_003

Fot. 2: Dumny kierowca 6526

Zestaw jest łatwo dostępny. Wydany w czasach przełomu politycznego, gdy nagle otworzyły się granice i „dobro” zachodu wlało się do naszego kraju. Chętni łatwo znajdą ów zestaw w rozsądnej cenie. Mi udało się kupić 6526 wraz z instrukcją i oryginalnym kartonikiem. Cieszę się bardzo bo to już 26lat, a zarówno kartonik jak i instrukcja są w bardzo dobrym stanie. Opakowanie, to niewielki, porównując z dzisiejszymi pudłami, kartonik o smukłym kształcie. Charakterystyczny w tamtym okresie prostopadłościan ukrywa trzy modele alternatywne. Instrukcja to ulotka, która w 9 krokach opisuje konstrukcję. Nie ma żadnych etykiet!

6526_002

Fot. 3: Ujęcie od tyłu.

6526_004

Fot. 4: Pełen zestaw 6526 (od lewej: instrukcja, pudełko i klocki)

Reklamy

2 thoughts on “6526: Red Line Racer

  1. Pingback: #00021: TOWN / 6526 / Red Line Racer | mylegocorner

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s